Resultat Totalt - Med poäng, utan mellantider 
 
  Tävling  Seriesim div 1 omg 2.    Utskriftsdatum  06 december 2009   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  18:49   
  Arrangör  SK Lödde         
 
 
Gren 1, 4x50m Medley, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
SK Lödde Flickor  1994  26            2:11.28   
  Simklubben Lödde                   
Hs Flickor  1994  21            2:13.06   
  Helsingborgs Simsällska                   
SK Sydsim Flickor  21            2:13.06   
  Simklubben Sydsim                   
SK Ran Lag 1  2005  18            2:14.20   
  Simklubben Ran                   
SS Delfin Lag 1  1999  16            2:17.12   
  Simsällskapet Delfin                   
SK Hajen Flickor  1994  14            2:20.75   
  Simklubben Hajen                   
 
Gren 2, 4x50m Medley, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
SK Ran Lag 1  2005  26            2:07.62   
  Simklubben Ran                   
SK Sydsim Pojkar  22            2:08.78   
  Simklubben Sydsim                   
Hs Pojkar  1994  20            2:11.61   
  Helsingborgs Simsällska                   
SK Lödde Pojkar  1994  18            2:15.05   
  Simklubben Lödde                   
SK Hajen Pojkar  1994  16            2:16.42   
  Simklubben Hajen                   
SS Delfin Lag 1  1995  14            2:18.08   
  Simsällskapet Delfin                   
 
Gren 3, 50m Frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sofie Klügel  1998  13            32.85   
  Simsällskapet Delfin                   
Malin Svensson  1999  11            33.02   
  Simklubben Hajen                   
Li Björner Oh  1998  10            33.73   
  Simklubben Hajen                   
Martina Jensen  1998            35.04   
  Simklubben Ran                   
Alice Möller  2000            35.11   
  Simsällskapet Delfin                   
Moa Holmkvist  1999            35.12   
  Helsingborgs Simsällska                   
Annie Holgersson  1998            35.97   
  Helsingborgs Simsällska                   
Elin Johannesson  1999            36.36   
  Simklubben Lödde                   
Louise Ranevi  1999            37.67   
  Simklubben Lödde                   
10  Elin Lutgebaucks  1999            40.50   
  Simklubben Sydsim                   
11  Frida Nordefell  2000            42.50   
  Simklubben Sydsim                   
12  Emma Jensen  2000            50.85   
  Simklubben Ran                   
 
Gren 4, 50m Frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Richard Berg  1998  13            34.83   
  Simklubben Ran                   
Lukas Gunnarsson  1998  11            35.41   
  Simklubben Lödde                   
Viktor Carlsson  2000  10            36.00   
  Helsingborgs Simsällska                   
Mihail Simis  1998            36.75   
  Simklubben Sydsim                   
Elliot Larsson  2000            38.92   
  Simklubben Lödde                   
Elis Ingvarsson  1999            39.09   
  Helsingborgs Simsällska                   
Vincent Kharraziha  1999            42.28   
  Simklubben Hajen                   
Alexander Wiklund-Nilsson  1999            45.91   
  Simsällskapet Delfin                   
Niklas Frennfelt  1998              DSQ   
  Simklubben Hajen                   
Sebastian Isaevski  2000              DSQ   
  Simklubben Ran                   
 
Gren 5, 100m Frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Wanda Dollmayer  1996  13            1:04.21   
  Simklubben Ran                   
Frida Grindheim  1996  11            1:04.44   
  Helsingborgs Simsällska                   
Elina Johnsson  1996  10            1:06.98   
  Helsingborgs Simsällska                   
Paulina Wiklund-Nilsson  1997            1:07.04   
  Simsällskapet Delfin                   
Maria Mijatovic  1996            1:07.75   
  Simklubben Sydsim                   
Clara Vater  1997            1:08.21   
  Simklubben Lödde                   
Erica Johnsson  1996            1:10.03   
  Simklubben Lödde                   
Frida Folkestad  1996            1:11.25   
  Simsällskapet Delfin                   
Natalie Lundgren  1996            1:12.72   
  Simklubben Hajen                   
10  Malin Barta  1997            1:17.57   
  Simklubben Hajen                   
11  Hiba Ibrahim  1997            1:18.59   
  Simklubben Ran                   
12  Emilia Adalsteinsdottir  1997            1:25.97   
  Simklubben Sydsim                   
 
Gren 6, 100m Frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sigfrid Lindberg  1996  13            1:03.89   
  Simklubben Ran                   
Oliver Gustafsson  1997  11            1:04.27   
  Simsällskapet Delfin                   
Gustav Holmström  1996  10            1:05.19   
  Simklubben Lödde                   
Cruiz Llupa  1997            1:06.33   
  Helsingborgs Simsällska                   
Axel Andersson  1996            1:07.15   
  Helsingborgs Simsällska                   
Marcos Cerutti  1997            1:08.47   
  Simklubben Sydsim                   
Petter Fredriksson  1997            1:09.05   
  Simklubben Hajen                   
Erik Nilsson  1996            1:11.93   
  Simklubben Sydsim                   
Vidar Åsly  1997            1:13.41   
  Simklubben Lödde                   
10  Erik Edfast  1997            1:17.58   
  Simsällskapet Delfin                   
11  Fredrik Olsson  1997            1:17.70   
  Simklubben Ran                   
 
Gren 7, 100m Frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Börnfors  1994  13            59.56   
  Simklubben Sydsim                   
Elin Mähl  1994  11            1:01.33   
  Simklubben Lödde                   
Angelina Righult  1994  10            1:01.57   
  Simklubben Ran                   
Michelle Hansen  1994            1:01.72   
  Simklubben Sydsim                   
Lina Hinderup  1994            1:02.58   
  Simklubben Ran                   
Jenny Tärnhuvud  1994            1:03.09   
  Simklubben Lödde                   
Lidia Zemui  1995            1:06.46   
  Helsingborgs Simsällska                   
Elin Persson  1995            1:06.53   
  Simsällskapet Delfin                   
Emma Nilsson  1995            1:06.81   
  Helsingborgs Simsällska                   
10  Anna Hovenberg  1995            1:07.56   
  Simklubben Hajen                   
11  Stephanie Aminoff  1995            1:10.93   
  Simklubben Hajen                   
 
Gren 8, 100m Frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Mats Westergren  1994  13            53.27   
  Simklubben Ran                   
Ahmad Attellesey  1995  11            56.98   
  Simklubben Ran                   
Bartosz Pawlik  1994  10            58.93   
  Simklubben Sydsim                   
Gilbert Erlandsson  1995            59.27   
  Simsällskapet Delfin                   
Konstantin Lorenzen  1994            59.34   
  Simklubben Sydsim                   
Alexander Johansson  1995            1:00.19   
  Helsingborgs Simsällska                   
Oskar Strömberg  1994            1:02.44   
  Simklubben Lödde                   
Oliver Titikic  1995            1:02.48   
  Helsingborgs Simsällska                   
Eddie Karlsson  1994            1:02.78   
  Simklubben Lödde                   
10  Gustav Josterud  1994            1:03.84   
  Simsällskapet Delfin                   
11  Martin Hjelt-Govén  1994            1:04.66   
  Simklubben Hajen                   
12  Johan Jönsson  1995            1:06.16   
  Simklubben Hajen                   
 
Gren 9, 50m Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sofie Klügel  1998  13            39.32   
  Simsällskapet Delfin                   
Amanda Karlsson  1998  11            41.50   
  Simklubben Hajen                   
Olivia Berglund  1998  10            44.75   
  Simklubben Ran                   
Stina Lindberg  2000            45.23   
  Simklubben Ran                   
Sofia Linnér  1999            45.44   
  Simklubben Hajen                   
Fredrika Beckman  1998            47.22   
  Helsingborgs Simsällska                   
Louise Ranevi  1999            47.25   
  Simklubben Lödde                   
Tekla Rosell  1998            48.11   
  Helsingborgs Simsällska                   
My Grewell  1998            48.55   
  Simklubben Sydsim                   
10  Emilia Johnsson  1999            50.31   
  Simklubben Lödde                   
11  Stina Andersson  2000            50.79   
  Simsällskapet Delfin                   
12  Anna Lundin  1999            51.15   
  Simklubben Sydsim                   
 
Gren 10, 50m Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sebastian Andersson  1999  13            44.49   
  Simklubben Hajen                   
Gustav Arvidsson  1998  11            48.39   
  Helsingborgs Simsällska                   
Albin Ek  1999  10            48.77   
  Helsingborgs Simsällska                   
Erik Boos  1999            48.96   
  Simklubben Sydsim                   
Henrik Leijon  1999            50.75   
  Simklubben Sydsim                   
Fabian Ljungqvist  1999            52.08   
  Simklubben Lödde                   
Vincent Kharraziha  1999            53.09   
  Simklubben Hajen                   
Erik Påander  1998            53.57   
  Simklubben Lödde                   
Sebastian Isaevski  2000            57.84   
  Simklubben Ran                   
10  Adam Ringdahl  1998            59.22   
  Simklubben Ran                   
 
Gren 11, 100m Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Paulina Wiklund-Nilsson  1997  13            1:22.06   
  Simsällskapet Delfin                   
Frida Grindheim  1996  11            1:27.11   
  Helsingborgs Simsällska                   
Elina Johnsson  1996  10            1:28.40   
  Helsingborgs Simsällska                   
Josefin Johnsson  1996            1:29.63   
  Simklubben Ran                   
Ebba Persson  1997            1:30.78   
  Simsällskapet Delfin                   
Erika Sällberg  1997            1:31.59   
  Simklubben Lödde                   
Natalie Lundgren  1996            1:31.98   
  Simklubben Hajen                   
Victoria Ramkvist  1996            1:34.44   
  Simklubben Lödde                   
Elin Frennfelt  1996            1:37.14   
  Simklubben Hajen                   
10  Erika Olsson  1996            1:39.75   
  Simklubben Sydsim                   
Emilia Adalsteinsdottir  1997              DSQ   
  Simklubben Sydsim                   
 
Gren 12, 100m Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Jonas Andersson  1996  13            1:22.59   
  Simklubben Sydsim                   
Axel Andersson  1996  11            1:24.85   
  Helsingborgs Simsällska                   
Filip Kroon  1997  10            1:27.98   
  Helsingborgs Simsällska                   
Martin Rogmark  1996            1:31.68   
  Simklubben Hajen                   
Henrik Johansson  1996            1:33.45   
  Simklubben Sydsim                   
Viktor Rosenqvist  1997            1:33.51   
  Simklubben Lödde                   
Jonathan Albrecht  1996            1:33.82   
  Simklubben Ran                   
Björn Linander  1996            1:36.61   
  Simklubben Lödde                   
Lucas Claesson  1997            1:37.22   
  Simsällskapet Delfin                   
10  Erik Edfast  1997            1:42.33   
  Simsällskapet Delfin                   
 
Gren 13, 100m Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Nellie Ternblad  1995  13            1:15.72   
  Simklubben Lödde                   
Amelia Berlin  1995  11            1:18.43   
  Simklubben Sydsim                   
Lina Söderberg  1994  10            1:18.51   
  Simklubben Lödde                   
Emma Svensson  1994            1:21.15   
  Simklubben Sydsim                   
Sandra Johnsson  1994            1:22.22   
  Helsingborgs Simsällska                   
Elin Persson  1995            1:22.52   
  Simsällskapet Delfin                   
Lydia Rönning  1994            1:23.32   
  Simklubben Ran                   
Julia Svensson  1994            1:24.72   
  Helsingborgs Simsällska                   
Felicia Johansson  1995            1:26.68   
  Simklubben Ran                   
10  Anna Hovenberg  1995            1:27.87   
  Simklubben Hajen                   
11  Frida Isaksson  1994            1:28.64   
  Simsällskapet Delfin                   
12  Elin Lundgren  1995            1:29.98   
  Simklubben Hajen                   
 
Gren 14, 100m Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Jacob Zeidler  1994  13            1:09.13   
  Simklubben Lödde                   
Konstantin Lorenzen  1994  11            1:15.64   
  Simklubben Sydsim                   
Hampus Nagy  1995  10            1:16.72   
  Simklubben Sydsim                   
Oskar Olofsson  1995            1:17.39   
  Simklubben Ran                   
Eric Rasmusson-Lindström  1994            1:19.23   
  Simklubben Hajen                   
Axel Mattsson  1994            1:21.04   
  Simklubben Lödde                   
Simon Samson  1995            1:22.55   
  Simklubben Ran                   
Erik Wadelius  1994            1:24.01   
  Helsingborgs Simsällska                   
Anton Vessman  1994            1:24.98   
  Simklubben Hajen                   
10  Albin Ingvarsson  1995            1:25.52   
  Helsingborgs Simsällska                   
11  Philip Broberg  1994            1:40.20   
  Simsällskapet Delfin                   
Robin Ström  1994              DSQ   
  Simsällskapet Delfin                   
 
Gren 15, 50m Ryggsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Malin Svensson  1999  13            38.02   
  Simklubben Hajen                   
Amanda Karlsson  1998  11            39.40   
  Simklubben Hajen                   
Alice Edfast  1998  10            40.47   
  Simsällskapet Delfin                   
Annie Holgersson  1998            41.40   
  Helsingborgs Simsällska                   
Sara Holmström  1998            42.71   
  Simklubben Lödde                   
Moa Holmkvist  1999            43.18   
  Helsingborgs Simsällska                   
Julia Brinkhagen  1999            43.67   
  Simklubben Lödde                   
Elin Lutgebaucks  1999            46.10   
  Simklubben Sydsim                   
Stina Lindberg  2000            46.95   
  Simklubben Ran                   
10  Stina Andersson  2000            51.02   
  Simsällskapet Delfin                   
11  Kajsa-Elsa Lindestam  2000            52.92   
  Simklubben Sydsim                   
Vickie Berg  2000              DSQ   
  Simklubben Ran                   
 
Gren 16, 50m Ryggsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Felix Midlöv  1998  13            40.86   
  Simklubben Hajen                   
Gustav Arvidsson  1998  11            44.09   
  Helsingborgs Simsällska                   
Erik Påander  1998  10            44.73   
  Simklubben Lödde                   
Kevin Titikic  1998            45.01   
  Helsingborgs Simsällska                   
Oskar Josterud  1999            49.30   
  Simsällskapet Delfin                   
Fabian Ljungqvist  1999            50.95   
  Simklubben Lödde                   
Erik Boos  1999            55.24   
  Simklubben Sydsim                   
Alexander Wiklund-Nilsson  1999            55.43   
  Simsällskapet Delfin                   
Adam Ringdahl  1998            57.84   
  Simklubben Ran                   
Henrik Leijon  1999              DSQ   
  Simklubben Sydsim                   
Niklas Frennfelt  1998              DSQ   
  Simklubben Hajen                   
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Julia Wiktor  1997  13            1:14.45   
  Helsingborgs Simsällska                   
Clara Vater  1997  11            1:14.64   
  Simklubben Lödde                   
Nellie Järvinen  1996  10            1:16.24   
  Simsällskapet Delfin                   
Erica Johnsson  1996            1:20.22   
  Simklubben Lödde                   
Wanda Dollmayer  1996            1:20.30   
  Simklubben Ran                   
Helen Izzeddine  1997            1:20.35   
  Helsingborgs Simsällska                   
Malin Johansson  1997            1:23.55   
  Simklubben Sydsim                   
Erika Olsson  1996            1:25.25   
  Simklubben Sydsim                   
Ottilia Ljung  1996            1:25.53   
  Simklubben Hajen                   
10  Ebba Persson  1997            1:29.44   
  Simsällskapet Delfin                   
11  Elin Frennfelt  1996            1:37.88   
  Simklubben Hajen                   
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Petter Fredriksson  1997  13            1:15.10   
  Simklubben Hajen                   
Oliver Gustafsson  1997  11            1:15.32   
  Simsällskapet Delfin                   
Filip Dolk  1996  10            1:16.71   
  Helsingborgs Simsällska                   
Jonas Andersson  1996            1:17.26   
  Simklubben Sydsim                   
Filip Kroon  1997            1:18.37   
  Helsingborgs Simsällska                   
Gustav Holmström  1996            1:18.53   
  Simklubben Lödde                   
Martin Rogmark  1996            1:24.48   
  Simklubben Hajen                   
Erik Nilsson  1996            1:25.94   
  Simklubben Sydsim                   
Jonathan Albrecht  1996            1:28.96   
  Simklubben Ran                   
10  Fredrik Olsson  1997            1:31.45   
  Simklubben Ran                   
11  Vidar Åsly  1997            1:33.47   
  Simklubben Lödde                   
 
Gren 19, 100m Ryggsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Tran Ngan  1995  13            1:07.91   
  Simklubben Ran                   
Lydia Rönning  1994  11            1:09.71   
  Simklubben Ran                   
Rebecka Sylvander  1995  10            1:11.02   
  Simklubben Lödde                   
Malin Algotsson  1995            1:11.09   
  Simklubben Sydsim                   
Elin Mähl  1994            1:11.37   
  Simklubben Lödde                   
Amelia Berlin  1995            1:11.57   
  Simklubben Sydsim                   
Hanna Nilsson  1995            1:12.12   
  Simklubben Hajen                   
Rebecca Boysen  1994            1:15.81   
  Helsingborgs Simsällska                   
Lidia Zemui  1995            1:16.84   
  Helsingborgs Simsällska                   
10  Emma Sjöström  1995            1:18.14   
  Simsällskapet Delfin                   
11  Stephanie Aminoff  1995            1:19.17   
  Simklubben Hajen                   
12  Frida Isaksson  1994            1:24.73   
  Simsällskapet Delfin                   
 
Gren 20, 100m Ryggsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Jacob Zeidler  1994  13            1:05.63   
  Simklubben Lödde                   
Timmie Frodlund  1994  11            1:06.31   
  Helsingborgs Simsällska                   
Eric Rasmusson-Lindström  1994  10            1:07.28   
  Simklubben Hajen                   
Rasmus Andersson  1995            1:08.10   
  Simklubben Ran                   
Alexander Johansson  1995            1:11.21   
  Helsingborgs Simsällska                   
Simon Samson  1995            1:11.31   
  Simklubben Ran                   
Alexander Hubner  1994            1:13.10   
  Simklubben Sydsim                   
Johan Jönsson  1995            1:15.14   
  Simklubben Hajen                   
Oskar Strömberg  1994            1:15.99   
  Simklubben Lödde                   
10  Hampus Nagy  1995            1:21.09   
  Simklubben Sydsim                   
11  Philip Broberg  1994            1:26.70   
  Simsällskapet Delfin                   
Robin Ström  1994              DSQ   
  Simsällskapet Delfin                   
 
Gren 21, 25m Fjärilsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Li Björner Oh  1998  13            17.01   
  Simklubben Hajen                   
Tekla Rosell  1998  11            17.02   
  Helsingborgs Simsällska                   
Kamilia Najami  1998  10            17.72   
  Helsingborgs Simsällska                   
Martina Jensen  1998            17.74   
  Simklubben Ran                   
Elin Johannesson  1999            17.85   
  Simklubben Lödde                   
Chloe Dion  1999            18.19   
  Simklubben Hajen                   
Olivia Berglund  1998            18.33   
  Simklubben Ran                   
Julia Brinkhagen  1999            18.34   
  Simklubben Lödde                   
Alice Edfast  1998            18.68   
  Simsällskapet Delfin                   
10  Alice Möller  2000            19.86   
  Simsällskapet Delfin                   
11  Kajsa-Elsa Lindestam  2000            29.15   
  Simklubben Sydsim                   
Anna Lundin  1999              DSQ   
  Simklubben Sydsim                   
 
Gren 22, 25m Fjärilsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Richard Berg  1998  13            15.70   
  Simklubben Ran                   
Felix Midlöv  1998  11            16.91   
  Simklubben Hajen                   
Sebastian Andersson  1999  10            17.85   
  Simklubben Hajen                   
Lukas Gunnarsson  1998            18.56   
  Simklubben Lödde                   
Mihail Simis  1998            19.26   
  Simklubben Sydsim                   
Viktor Carlsson  2000            19.76   
  Helsingborgs Simsällska                   
Kevin Titikic  1998            19.87   
  Helsingborgs Simsällska                   
Oskar Josterud  1999            21.15   
  Simsällskapet Delfin                   
Elliot Larsson  2000            21.31   
  Simklubben Lödde                   
 
Gren 23, 50m Fjärilsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Johnsson  1996  13            31.81   
  Simklubben Ran                   
Nellie Järvinen  1996  11            32.31   
  Simsällskapet Delfin                   
Julia Wiktor  1997  10            34.23   
  Helsingborgs Simsällska                   
Victoria Ramkvist  1996            34.72   
  Simklubben Lödde                   
Malin Johansson  1997            34.98   
  Simklubben Sydsim                   
Maria Mijatovic  1996            35.33   
  Simklubben Sydsim                   
Helen Izzeddine  1997            36.46   
  Helsingborgs Simsällska                   
Malin Barta  1997            36.77   
  Simklubben Hajen                   
Erika Sällberg  1997            37.46   
  Simklubben Lödde                   
10  Frida Folkestad  1996            37.78   
  Simsällskapet Delfin                   
11  Ottilia Ljung  1996            42.17   
  Simklubben Hajen                   
12  Hiba Ibrahim  1997            42.78   
  Simklubben Ran                   
 
Gren 24, 50m Fjärilsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sigfrid Lindberg  1996  13            30.72   
  Simklubben Ran                   
Cruiz Llupa  1997  11            33.60   
  Helsingborgs Simsällska                   
Filip Dolk  1996  10            33.74   
  Helsingborgs Simsällska                   
Björn Linander  1996            33.76   
  Simklubben Lödde                   
Marcos Cerutti  1997            34.39   
  Simklubben Sydsim                   
Viktor Rosenqvist  1997            36.24   
  Simklubben Lödde                   
Henrik Johansson  1996            37.67   
  Simklubben Sydsim                   
Lucas Claesson  1997            39.75   
  Simsällskapet Delfin                   
 
Gren 25, 50m Fjärilsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Börnfors  1994  13            29.75   
  Simklubben Sydsim                   
Angelina Righult  1994  10            31.26   
  Simklubben Ran                   
Sandra Engberg  1995  10            31.26   
  Simklubben Lödde                   
Jenny Tärnhuvud  1994  10            31.26   
  Simklubben Lödde                   
Ingrid Cerutti  1995            31.53   
  Simklubben Sydsim                   
Felicia Johansson  1995            32.24   
  Simklubben Ran                   
Emma Nilsson  1995            32.57   
  Helsingborgs Simsällska                   
Sandra Johnsson  1994            32.88   
  Helsingborgs Simsällska                   
Hanna Nilsson  1995            33.84   
  Simklubben Hajen                   
10  Emma Sjöström  1995            35.39   
  Simsällskapet Delfin                   
11  Elin Lundgren  1995            35.42   
  Simklubben Hajen                   
 
Gren 26, 50m Fjärilsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Mats Westergren  1994  13            28.34   
  Simklubben Ran                   
Alexander Hubner  1994  11            28.89   
  Simklubben Sydsim                   
Jonatan Andersson  1995  10            29.43   
  Simklubben Ran                   
Bartosz Pawlik  1994            29.53   
  Simklubben Sydsim                   
Martin Hjelt-Govén  1994            31.17   
  Simklubben Hajen                   
Timmie Frodlund  1994            31.24   
  Helsingborgs Simsällska                   
Oliver Titikic  1995            31.54   
  Helsingborgs Simsällska                   
Gilbert Erlandsson  1995            31.72   
  Simsällskapet Delfin                   
Eddie Karlsson  1994            31.96   
  Simklubben Lödde                   
10  Fredrik Gustafson  1994            32.31   
  Simklubben Hajen                   
11  Axel Mattsson  1994            32.74   
  Simklubben Lödde                   
12  Gustav Josterud  1994            33.81   
  Simsällskapet Delfin                   
 
Gren 27, 5x50m Frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
SK Ran Lag 1  2005  26            2:35.77   
  Simklubben Ran                   
SS Delfin Lag 1  1995  22            2:35.84   
  Simsällskapet Delfin                   
SK Lödde Flickor  1994  20            2:36.01   
  Simklubben Lödde                   
Hs Flickor  1994  18            2:36.37   
  Helsingborgs Simsällska                   
SK Sydsim Flickor  16            2:38.49   
  Simklubben Sydsim                   
SK Hajen Flickor  1994  14            2:39.35   
  Simklubben Hajen                   
 
Gren 28, 5x50m Frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
SK Ran Lag 1  2005  26            2:26.04   
  Simklubben Ran                   
Hs Pojkar  1994  22            2:33.24   
  Helsingborgs Simsällska                   
SK Sydsim Pojkar  20            2:36.31   
  Simklubben Sydsim                   
SK Lödde Pojkar  1994  18            2:36.84   
  Simklubben Lödde                   
SK Hajen Pojkar  1994  16            2:37.28   
  Simklubben Hajen                   
SS Delfin Lag 1  1995  14            2:44.11   
  Simsällskapet Delfin                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  06 december 2009 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  18:49